DARBNĪCA

Meistardarbnīca "ĒRIKAS JOSTAS"

Adrese: Nometņu ielā, 47, Rīgā, LV-1002
Darba laiki: Katru darba dienu 10:00-18:00
Sestdien, Svētdien atpūšamies.

erika-4.jpg

Viss sākās ar Ēriku!

Pēc iegūtās arhitekta izglītības Ērikas pievērsās ģimenes dzīvei. Teju četru gadu laikā laižot pasaulē trīs bērnus (vēlāk arī ceturto), un arhitektes karjerai neatlika laika. Tā vietā 1987. gadā Ērika sāka apmeklēt ādas apstrādes studiju. Pamazām darbojoties šajā jaunajā nozarē, Ērika saprata, ka darbs ar ādas izstrādājumiem rada prieku gan sev, gan arī rezultāts patīk citiem. Jaunais amats guva aiz vien lielāku ievērību un Ērikai tika piešķirts tautas daiļamata meistares tituls. Klientu un citu amatnieku aprindās Ērika ieguva atpazīstamību kā Jostu Ērika!

Regulāri apmeklējot tirdziņus un, augot pieprasījumam pēc Ērikas darinātajiem darbiem, radās sapnis par savu veikaliņu/darbnīcu. Dažādu apstākļu sakritības iespaidā meita Madara pievienojās šai idejai un sapnis tapa par īstenību. 2012. gada 1. februārī, pašā Āgenskalna sirdī, Nometņu ielā 47, durvis apmeklētājiem vaļā vēra ādas dizaina meistardarbnīca “Ērikas Jostas”.

Ārpus radošā darba procesa Ērika mīl ceļot. Vasara ir tirdziņu laiks, tādēļ rudens tiek izmantots, lai iepazītu jaunas pasaules valstis. Līdz šim valsts, kura apbūrusi visvairāk, ir Jordānija. Līdzās ceļošanai Ērika mīl apmeklēt teātri, kultūras pasākumus un laiku velta savai ģimenei, bērniem un mazbērniem. Ērika ir koša un radoša personība, gluži kā viņas radītās jostas!

Madara Ērikas jostas no mājražotāja izveidoja par biznesu!

Madara ir absolvējusi Jāņa Rozentāla mākslas vidusskolu. Vienmēr ir bijusi radoša, mīlējusi zīmēt un gleznot jau no agras bērnības. Pēc mākslas skolas absolvēšanas, pārpratuma dēļ iestājās ainavu arhitektos LLU. Sākumā šķita, ka tas būs tikai uz laiku, tomēr Madarai šī profesija gan iepatikās, gan arī labi padevās. Kā ainavu arhitekte nostrādāja 10 gadus.

Pievēršanās ādas dizaina biznesam noteica 2012. gada krīzes iespaids, kad arhitektu birojs bija savu darbību slēdzis un Madara sāka palīdzēt mammai Ērikai.

Madara-1.jpg

Saliekot spēkus kopā, radās arī vajadzība pēc telpu īres un plašākas komandas. Negadījums ar mammas Ērikas lauzto kāju deva iemeslu ādas dizaina darbam pievērst gan lielāku uzmanību, gan atbildību. Lai arī sākumā jauno nodarbošanos Madara uztvēra kā pagaidu variantu, lai pārziemotu krīzi, drīz vien darbs ar ādu iepatikās tik ļoti, ka Madara nolēma šajā virzienā attīstīt savu tālāko karjeru.

Ādas dizaina speciālista amats apvieno radošo ar praktisko, iespēja redzēt tūlītēju darba rezultātu dod piepildījumu. Šobrīd Madara menedžē gan darbnīcas darbu, gan Etsy tiešsaistes veikaliņu, kā arī izstrādā un rada jaunus ādas dizaina produktus.

Ārpus darba Madara mīl lasīt grāmatas un skatīties fantastikas žanra filmas, un pārējo laiku velta saviem trīs bērniem un ģimenei. Prieku dod iespēja apmeklēt kafejnīcas un baudīt labu alu. Madaru raksturo harmonija, lielas darbspējas organizējot dažāda satura darbus un starojošs dzīves prieks.

Katrīna-1.jpg

Bez Katrīnas nebūtu kārtības.

Katrīna uz Ērikas Jostām atnāca strādāt studiju gados. Sākumā tas bija paredzēts tikai kā pagaidu darbiņš, lai piepelnītos, tomēr, laikam ejot, auga pienākumi un atbildība. Nieka 6 gadus vēlāk, Katrīna vēl aizvien ir šeit. Viņas pārziņā ir online klientu serviss, pasūtījumu pieņemšana, apstrāde un sūtījumu noformēšana, kā arī grāmatvedības datu sagatavošana.

Brīvajā laikā Katrīnai patīk radīt, ko skaistu šujot, atrasties dabā un apmeklēt kultūras pasākumus.

P.S. Mēs nezinām, kāds tam ir sakars ar Ērikas Jostām un šo aprakstu, bet Katrīnai nepatīk bučoties ar bārdainiem puišiem.

Madaras nekad nevar būt par daudz!

 

Mūsu jaunākā darbiniece "jaunā Madara" pievienojās “Ērikas Jostas” komandai pagājušā gada augustā. Jauniegūtais ādas izstrādājumu speciālista amats tiek apgūts praktiskā darbībā. Ikdienas darbi sevī ietver gatavot jostas somiņas, atslēgu piekariņus, ādas pušķīšus un citus produktus, ko meistares Madara un Ērika uztic jaunajai Madarai. Mīļākais darbs, ko darbnīcā patīk radīt, ir izsistā ciku-caku mežģīņu raksta josta.

Izstrādājumu radīšanas process prasa fokusu un aizrautību, un laiks pazūd nemanot. Kā pati Madara saka: jo smalkāks darbs, jo lielāks prieks par gala rezultātu.

Madara 2-2.jpg

Ārpus darba, Madaras intereses un sirdslieta ir telpu dekorēšana, grāmatu lasīšana un pazušana dabā tepat Latvijā un ārpus tās. Madaru raksturo vēlme mācīties un izzināt neizzināto.